DİJİTAL EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ

Edusisco’dan En Son Haberler

Eğitim Teknolojileri Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı!

Eğitim ve teknoloji paydaşlarının bir araya geleceği, Eğitim Teknolojileri Zirvesi (ETZ22) 5 Mart 2022 tarihinde online olarak gerçekleşecek.“Sosyal Etki” teması ile alanında uzman kişiler ve en güncel atölyelerle zenginleştirilen zirvede, EDUSİSCO olarak kurumsal sponsorlar arasında biz de yerimizi aldık.Türkiye’de eğitim ve teknoloji dünyasının paydaşlarını bir araya getiren zirve, pandemi dolayısıyla ikinci kez online olarak düzenlenecek ve dijital etkinlik tasarımı farkıyla misafirlerini ağırlayacak.Eğitimde dönüşümün lideri olarak; eğitimi toplumsal dönüşümün ivmelendiği alan olarak gören başta çözüm ortaklarımızı ve değişimi arzulayan herkesi ETZ’ye bekleriz.

Matematiğin Teknoloji İle İmtihanı

Matematiğin öğrenme ve mantıklı bir şekilde düşünme yeteneğini, aslında tüm dersler için faydalı olacak öğrenme becerilerini geliştirdiğini bilmiyorduk. Etimolojik olarak baktığımızda matematiğin kelime kökünün Yunancada “bilgi-öğrenmek” İbranicede “düşünmek” olduğunu görüyoruz. Birçoğumuz öğretmenlerimize, matematiğin bize ne faydası olacağını sormuşuzdur. Öğrenmeye direnmiş, formülleri ezberleyememiş, pisagorla küsmüş, yolumuzu hipotenüsten geri çevirmişizdir. Çünkü, sistem bize matematiğin ezberle değil, anlama ve yordama becerisiyle ilgili olduğunun sinyalini hiç vermedi. Matematik derslerinde sınıfın durumunu şöyle bir hatırlayalım. Bir tarafta sınıfın en iyileri olan küçük bir azınlık vardı, bir tarafta ucundan kıyısından bir şeyleri yakalayan orta kısım, bir tarafta da matematikte başarısızlık kaderini kabullenmiş en büyük orana sahip kısım. Bireysel farklılıklarımız gözetilmeden yapılan konu anlatımları, ortaya karışık sorulan sorularla karşı karşıya kalırdık. Konular ilerler biz olduğumuz yerde sayardık, üzerine bir şey ekleyemezdik. Böylece ayrılırdı tamamen yollarımız matematikle. Bu tabi ki öğretmenlerimiz için çok meşakkatli bir süreç. Öğretmenlerin, tüm öğrencilerini tek tek tanıyıp, konu, kazanım hatta alt kazanım bazında takip etmeleri, dersi her bir öğrencinin seviyesine göre indirgeyip, yükseltebilmeleri; soruları her öğrencinin seviyesini gözeterek kişisel bazda hazırlamaları sonra bunları kazanımlar bazında tek tek takip ederek her öğrencinin eksiğini tamamlayacak kişisel ödevlendirmelerini yönlendirmeleri tabi ki mümkün değil. Bunun için teknolojinin nimetlerinden faydalanmak gerek. Şu anda özellikle yapay zekanın etkin kullanıldığı platformlarda yukarıda mümkün değil diye sıraladığımız her şeyi ve fazlasını yapmak mümkün. Bu sayede, her bir öğrenci kendi hızlarında ilerler. Öğretmenler, öğrencilerin gelişimini gerçek zamanlı takip ederek, ihtiyaca uygun çalışmalar oluşturabilir. Matematiğin temel ilkelerini öğrenirken eğlenmek ve kendine güvenmek de öğrenme güdüsünü geliştirir. Öğrencilerin yaratıcılığını, hayal gücünü ve kendine güvenini teşvik etmek için sanırım çok daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Kaliteli bir eğitimin amacının öğrenme ve düşünme becerilerini geliştirmek olduğuna inanıyorsak, teknolojiye entegre, yenilikçi öğrenme programlarının kullanılması, kaçınılmaz bir gerçek olarak duruyor karşımızda.

Çağın Gereksinimlerine Uygun Eğitim Platformu Parmaklarınızın Ucunda

Edusisco olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve daha geniş bir ürün portföyü sunabilmek adına yeni ürünlerimiz ve yepyeni tasarımlarımız ile karşınızdayız.Alanında uzman yazılım ekibimiz ve akademik kadromuz, her ürün grubunda yıllarca süren AR-GE çalışmalarımız ve en son teknolojik gelişmeler paralelinde tamamladığımız EDUSİSCO MATPRO ve EDUSİSCO FENPRO ile daha çok kuruma ve artık globale hizmet vermeye hazırız. EDUSİSCO MATPRO ve EDUSİSCO FENPRO, eğitim sektörünün teknolojik gereksinimleri ve yeni nesil içerik ihtiyacı gözetilerek dünya eğitim trendleri paralelinde en son teknolojiler kullanarak geliştirilmiştir.Yapay zekayı daha ileriye taşıyan, geliştirmelere açık, dinamik bir yapıya sahip olan EDUSİSCO MATPRO ve EDUSİSCO FENPRO, kullanıcı dostu ve modern tasarımıyla tüm akademik ihtiyaçlarınızı destekleyecektir.

EDUSİSCO XX. Geleneksel Eğitim Sempozyumunda Yerini Aldı

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), pandemi dolayısıyla verilen, iki yıllık uzun bir aradan sonra, tekrar toplanıyor. Edusisco Eğitim ve Bilgi Teknolojileri olarak bizim de yer alacağımız sempozyum 27-29 Ocak’ta Belek, Antalya, Kaya Palazzo Hotel’de gerçekleşecek.Sempozyum, Türk eğitim dünyasının bütün paydaşlarının bir araya getirecek. Sempozyumda Türkiye Özel Okullar Derneği’nin 71.yılı ve sempozyumun da 20.yılı olması dolayısıyla, son 20 yılın en iyi konuşmacıları yer alacak.Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Acar Baltaş, Prof. Dr. Erhan Erkut, Prof. Dr. Ali Murat Ferman, Prof. Dr. Atahan Işık, Prof. Dr. Yankı Yazgan, Prof. Dr. Muhammed Şahin, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Prof. Dr. Sinan Canan, Prof. Dr. Soner Yıldırım gibi isimlerin de yer alacağı sempozyumun ana konusu ‘Eğitimin Dönüşümü’ olacak.Eğitimde geliştirdiğimiz teknolojilerle dijital dönüşümün lideri olarak, pandeminin yaşattığı sıkıntılara destek olmak amacıyla, 10 Nolu stantta, biz de orda olacağız. Siz değerli katılımcıları bekliyoruz.

dijital eğitimde EDUSİSCO’nun teknolojik rotası

2010 yılında proje olarak başlattığımız Akıllı Testler uygulamasını 2012 yılında Edusisco Eğitim ve Bilgi Teknolojileri olarak kurumsallaştırdık. 2012 yılından bu yana da yeni teknolojilerle kurumlara yenilikçi çözümler üreten bir Ar-Ge şirketi olarak hizmet veriyoruz. Eğitimde, e-dönüşüm sürecinin gelişmesine öncülük ederek Türkiye’de yapay zekanın eğitim – öğrenim uygulamalarına hızla girmesinde aktif rol oynadık. Uzmanlık alanımız olan matematiğin yapay zekânın algoritmalarına uygun olması ve sarmal bir süreç içermesi dolayısıyla ilk ürünümüz olan Akıllı Testler’de matematik branşını merkeze aldık.Kendi disiplinimiz içerisinde, Fen Bilimleri alanında da uzman kadro ve gelişen eğitim teknolojilerinin entegrasyonuyla ürünümüze ortaokul seviyeleri için Fen Bilimleri branşını ekledik.Günümüzde hızla değişen eğitim ve sınav sistemlerine, artan ve çeşitlendirilen öğrenci veri boyutlarının yönetilmesi ve kişiselleştirilmesi için eğitim teknolojilerindeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Eğitim sektörünün teknolojik gereksinimleri ve yeni nesil içerik ihtiyacını gözeterek dünya eğitim trendleri paralelinde en son teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz ‘Akıllı Matematik-Fen Platformu’ ile yönlendirici ve lider konumumuzu güçlendirdik.Yapay zekayı daha ileriye taşıyan, geliştirmelere açık, dinamik bir yapıya sahip olan ‘Akıllı Matematik-Fen Platformu’nun ileri teknolojisi ve kaliteli içerik yapısıyla, kurumların ilgili derslerdeki tüm kaynak ihtiyacını karşılıyoruz.Bunun yanı sıra Ar-Ge’sini yaptığımız veri sıkıştırma ve saklama konularındaki inovatif teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue